Królowie i książęta Polski w wierszykach

Zamów książkę

Wpadające w ucho wierszyki o władcach Polski ilustrowane pięknymi akwarelami Małgorzaty Flis.
Dodatkowo mapy, oś czasu, opis każdego z królów. Twarda oprawa, 100 stron.

Zajrzyj do książki

Kliknij w książkę i zajrzyj do środka

Media o książce

TVP Historia o książce

"Królowie i ważne wydarzenia z ich panowania, często byli opisywani w krótkich wierszykach. Książka Królowie Polski w wierszykach opiera się na tej tradycji. Zawiera klasyczne w formie rymowanki wprowadzające dziecko w sposób przyjazny w świat bohaterów i wydarzeń z historii Polski. Książkę skonsultował profesor Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego."

Czytaj więcej...

O Autorze

Tomasz Elbanowski

Tomasz Elbanowski, historyk, autor publikacji pedagogicznych, inicjator akcji społecznych na rzecz dobrej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, tata dziewiątki dzieci:

Kiedy byłem mały tata opowiadał mi o dawnych władcach i ich przygodach. A że historia lubi się powtarzać, teraz ja opowiadam o królach, królewiczach i królewnach moim czterem synkom i pięciu córeczkom. Chcę, żeby moje dzieci były mądrzejsze dzięki wiedzy o tym co przydarzyło się już wcześniej komu innemu. Napisałem dla nich wierszyki o królach, żeby mogły łatwiej zapamiętać a potem powtórzyć to kiedyś swoim dzieciom. Tak powstała książeczka o polskich władcach. Dla nich i dla Was.


Małgorzata Flis

Małgorzata Flis maluje obrazy inspirowane muzyką, ruchem i rytmem. Piękne akwarele jej autorstwa zdobią wydania bajek dla dzieci i podręczniki w Polsce i daleko poza jej granicami. Spotyka się z dziećmi na warsztatach ilustratorskich i plastycznych. Mama trzech córek.

Mówią, że historia zaczęła się wtedy, kiedy człowiek pierwszy raz spisał to co mu się przydarzyło. Według mnie zaczęła się dużo wcześniej - kiedy zaczął to malować.

Kontakt